شهرنتــ ~ پورتال جامع خبری، سرگرمی، روانشناسی، زناشویی، مد، دکوراسیون، آشپزی، پزشکی
بهداشت و درمان
چهارشنبه 4 تير 1393

 

بیبی چک,بی بی چک

 

راهنمای استفاده از تست های حاملگی خانگی

تستهای حاملگی خانگی، وجود یكی از هورمونهای نشانگر حاملگی به نام "گونادوتروپین جفتی انسان" یا hCG را در ادرار نشان می دهد.
این هورمون كه توسط سلولهای جفت تولید می شود، ابتدا هنگامی كه تخمكِ بارور شده، در رحم جای می گیرد (تقریبا شش روز پس از حامله شدن)، در جریان خون شما وارد می شود. سپس میزان هورمون hCG در طی هفته های بعدی در بدن به سرعت افزایش پیدا كرده و مقدار آن هر دو روز دو برابر می شود.
14 روز پس از حاملگی (یعنی تقریبا همان زمانی كه شما انتظار دارید پریود بعدی شروع شود)، برخی از تستهای حاملگی ممكن است بتوانند این هورمون را در ادرار شما تشخیص داده و نتیجه مثبت برای حاملگی را اعلام كنند.
اما بر خلاف ادعاهای تهیه كنندگان آنها، این تستها غالبا آنقدر دقیق نیستند كه بتوانند حاملگی را در این مرحله تشخیص دهند. در واقع، اگر یك هفته دیگر هم (پس از زمانی كه انتظار داشته اید پریود بعدی آغاز شود) صبر كنید، می توانید امید داشته باشید كه نتیجه دقیق تری از این تستها به دست آورید.

اگر در اولین روزی كه انتظار پریود شدن را داشته اید اما پریود نشده اید از این تستها استفاده كنید، نتیجه تا چه حد دقیق خواهد بود؟

اكثر این تستها ادعا می كنند كه بیش از 99% دقت دارند، یعنی به طور ضمنی بیان می كنند كه شما همین كه زمان پریود بعدی تان فرا رسید اما پریود نشدید، می توانید از این تستها استفاده كنید؛ اما تحقیقات نشان داده است كه این ادعاها چندان هم صحیح نیستند.
واقعیت این است كه میزان hCG در ادرار در روزهای پس از لقاح، در افراد مختلف متفاوت است. ممكن است از انواع تست های موجود در بازار، یك یا تعداد كمی از آنها به اندازه كافی دقیق باشد كه بتواند در اولین روز از پریود بعدی، سطح هورمون hCG را تشخیص داده و نتیجه مثبت بدهد.
در واقع علت اصلی این است كه حساسیت برخی از این تستها بقدری نیست كه بتواند به آن مقداری از این هورمون كه در ادرار خانمهای حامله در اولین روز از پریود بعدی شان وجود دارد، واكنش نشان دهد.
اكثر این تستها در روز اول از موعد پریود بعدی، تنها قادرند 16% از حاملگی ها را تشخیص دهند؛ هر چند یك هفته بعد از موعد پریود بعدی، اكثر این تستها می توانند نتیجه مثبت حاملگی را ارائه دهند.

پس چگونه این تستها می توانند ادعای دقت در همان روزهای اول باردار شدن را داشته باشند؟

در واقع آنها چنین ادعایی ندارند. آنها صرفا ادعا می كنند كه در مجموع "بیش از 99% دقت دارند"، سپس به طور جداگانه می گویند كه می توانید در اولین روز از موعد پریود بعدی، از این تستها استفاده كنید. در صورتی كه تهیه كنندگان یك تست بخواهند از برچسب "دقت بیش از 99%" بر روی تست حاملگی خانگی خود استفاده كنند باید نشان دهند كه نتیجه این تست در آزمایشگاه، مشابه با نتیجه سایر تستهای موجود یا حتی بهتر از آنها است.
از آنجا كه تستهای موجود دقیق تر از تستهای قدیمی هستند، تعجبی ندارد كه بتوانند به این ادعاهای خود جامه عمل بپوشانند؛ اما توجه داشته باشید كه این تستها ممكن است نتوانند حاملگی را در اولین روز از موعد پریود بعدی تشخیص دهند در حالیكه با گذشت زمان این امكان وجود دارد.

چگونه می توانم تشخیص دهم كه كدام تستها بهتر و دقیق تر هستند؟

به سادگی نمی توان به این سوال پاسخ داد. هر روزه محصولات جدیدی به بازار می آیند و تستهای فعلی نیز پیشرفته تر می شوند.

به همراه برخی از این تستها، اطلاعاتی نیز در مورد میزان "حساسیت" و "دقت" تست ارائه شده است. میزان حساسیت تست بدین صورت ارائه می شود: حداقل میزان غلظت hCG (بر حسب میلی واحد در یك میلی لیتر از ادرار) كه تست قادر به تشخیص دادن آن است.
به عنوان مثال، تست حاملگی كه ادعا می كند می تواند میزان 20 mIU/ml از hCG را تشخیص دهد، باید دقیق تر از تستی باشد كه می گوید می تواند میزان 50 mIU/ml را تشخیص دهد. متأسفانه باید گفت كه نمی توان به این اطلاعات چندان اعتماد كرد، زیرا انواع مختلفی از hCG وجود دارد و این اعداد لزوما بیانگر توانایی تشخیص نوعی از hCG نیست كه در اوائل بارداری در ادرار دیده می شود.

چگونه می توانم از تست حاملگی خانگی استفاده كنم؟

ابتدا تاریخ انقضاء محصول را نگاه كنید، خصوصا اگر مدتی از خرید آن گذشته است، تا مطمئن شوید كه هنوز می توانید از آن استفاده كنید. اگر محصول را در محل مرطوب یا گرم مانند حمام نگهداری كرده باشید، ممكن است فاسد شده و دیگر امكان استفاده از آن وجود نداشته باشد؛ پس بهتر است آن را دور بیندازید و یك تست جدید بخرید. هنگامی كه می خواهید از تست استفاده كنید، دستورالعمل نحوه استفاده از آن را به دقت مطالعه كنید، زیرا نحوه استفاده از محصولات مختلف ممكن است متفاوت باشد.
در اكثر این قبیل از تستها باید نمونه ادرار خود را در یك ظرف بریزید و سپس نوار كاغذی مخصوص را در آن فرو كنید. ممكن است در برخی دیگر با استفاده از قطره چكانی كه در كنار محصول به شما داده شده است، چند قطره از آن را در سوراخی كه روی دستگاه تعبیه شده است، بریزید. در برخی دیگر از تستها می توانید مستقیما روی كاغذ مخصوص ادرار كنید. در بعضی هم می توانید از هر كدام از دو روش كه مایل هستید استفاده كنید.

همچنین نحوه نمایش نتیجه نیز در این تستها متفاوت است: برخی از آنها نوارهای باریك صورتی یا آبی رنگ را بر روی كاغذ تست نمایش می دهند، اما برخی دیگر ممكن است علامت مثبت یا منفی را بر روی یك پنجره نمایش دهند.
در اكثر این تستها، یك نشانگر كنترل نیز وجود دارد كه نشان می دهد آیا نتیجه تست معتبر است یا نه. اگر این نشانگر تغییر رنگ ندهد بیانگر آن است كه نتیجه تست معتبر نیست.
شاید به علت فاسد شدن یا دلایلی از این قبیل باشد و ممكن است نتیجه بارداری به دست آمده از آن واقعا اشتباه باشد. در صورتی كه چنین اتفاقی افتاد، می توانید با فروشنده كالا تماس گرفته و بخواهید كه یك تست جدید برایتان بفرستند، هر چند ممكن است رسیدن این تست جدید مدتی طول بكشد و شما نتوانید به سرعت از آن استفاده كنید.
اكثر تستها عنوان می كنند كه نتیجه تست ظرف 5 دقیقه مشخص می شود، هرچند كه ممكن است برای گرفتن نتیجه مثبت مجبور باشید تا 10 دقیقه نیز صبر كنید.

آیا ممكن است نتیجه تست منفی باشد، اما باردار باشید (یعنی نتیجه منفی كاذب به دست بیاید)؟

در صورتی كه نتیجه تست منفی باشد و در صورتی كه هنوز پریود نشده اید، چند روز یا یك هفته دیگر صبر كرده و مجددا از تست استفاده كنید. شاید تخمك گذاری دیرتر از زمانی كه تصور می كرده اید انجام شده باشد و در نتیجه هنوز برای انجام تست حاملگی بسیار زود باشد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید از اولین ادرار خود در صبح استفاده كنید، زیرا ادرار در آن زمان بیشترین غلظت را دارد.

توجه داشته باشید كه نتیجه منفی لزوما به معنای حامله نبودن نیست. در صورتی كه در موعد مقرر پریود نشدید، ممكن است حامله شده باشید؛ پس بهتر است از مصرف دارو و سایر كارهایی كه در دوران حاملگی خطرناك است خودداری كنید. در صورتی كه تا یك هفته بعد پریود نشدید و نتیجه تست هم هنوز منفی بود، بهتر است به ملاقات پزشك خود بروید تا علت این امر مشخص شود.

آیا ممكن است نتیجه تست مثبت باشد، اما باردار نباشید (یعنی نتیجه مثبت كاذب به دست بیاید)؟

بله؛ نتیجه مثبت كاذب هم ممكن است مشاهده شود و این یعنی نتیجه تست مثبت باشد، اما شما حامله نباشید.
در صورتی كه شما نتیجه مثبت زودهنگام از تست بگیرید و كمی بعد هم پریود شوید، ممكن است دچار عارضه "حاملگی شیمیایی" شده باشید. این بدان معناست كه یك تخمك بارور شده به رحم منتقل شده و سپس به اندازه ای رشد كرده است كه هورمون hCG تولید كند؛ اما پس از آن، رشد تخمك بنا به دلایلی متوقف شده است.
این اتفاق برای 20 تا 50 درصد از تخمكهای بارورشده می افتد، كه دلیل آن ممكن است غیرطبیعی یا ناسالم بودن تخمك یا عدم توانایی آن برای رشد و تبدیل شدن به جنین، باشد. در این حالت، شما دوباره پریود خواهید شد، هرچند این دوره پریود ممكن است كمی دیرتر شروع شده و خونریزی شما نیز بیشتر از حد معمول باشد.
در گذشته كه تستهای حاملگی به اندازه امروز دقیق نبودند، این حاملگیهای شیمیایی هیچ وقت تشخیص داده نمی شدند.
به همین دلیل، برخی از متخصصان بر این باورند كه بهتر است تا یك هفته پس از موعد مقرر پریود بعدی خود نیز صبر كنید و سپس تست حاملگی را انجام دهید تا نتیجه دقیق تری به دست بیاورید.

توجه داشته باشید كه در "بارداری خارج رحمی" (یعنی زمانی كه تخمك بارور شده در جایی غیر از دیواره رحم قرار گرفته باشد)، ممكن است نتیجه مثبت یا منفی از تستهای حاملگی به دست بیاید. در صورتی كه درد در ناحیه شكم یا خونریزی غیرطبیعی مشاهده كرده اید (صرف نظر از نتیجه تست حاملگی)، با پزشك خود تماس بگیرید.

تستهای حاملگی خانگی با تستهایی كه در مطب پزشكان یا ماماها انجام می شود، چه تفاوتی دارند؟

در برخی از كلینیكها، دقیقا از همان تستهای خانگی استفاده می شود. پزشكان و ماماها، زمانی كه می خواهند مقدار دقیق hCG در خون شما یا تغییرات مقدار آن در طول زمان را بدانند، مثلا زمانی كه به سقط جنین مشكوك باشند، از آزمایش خون بارداری استفاده می كنند.
در این آزمایش تنها به یك جواب مثبت یا منفی اكتفا نمی شود و مقدار دقیق نوعی از hCG بنام "بتا" در خون اندازه گیری می شود.

دانــــــــلــــــــــــود

مطالب مرتبط:

1) چگونه میتوان حاملگی را تشخیص داد؟

 

http://dl.wikifile.ir/Testzani468+60.gif

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دنبال چه می گردید؟

بی بی چک؟بی بی چک مثبت؟بی بی چک کی جواب میده؟بی بی چک منفی و بارداری؟بی بی چک منفی؟بی بی چک چیست؟بی بی چک؟بي بي چك؟بی بی چک+زمان استفاده؟بی بی چک کمرنگ؟بي بي چک؟قيمت بي بي چک؟تست بي بي چک؟زمان استفاده از بي بي چک؟طريقه استفاده از بي بي چک؟طرز استفاده از بیبی چک؟تست بی بی چک؟استفاده از بیبی چک؟قیمت بی بی چک چنده؟بهترین مارک بی بی چک؟درصد اطمینان بی بی چک؟بهترین زمان استفاده از بیبی چک؟بی بی چک مثبت؟بی بی چک کی جواب میده؟بی بی چک منفی و بارداری؟بی بی چک منفی؟بی بی چک چیست؟بی بی چک مدی کور؟بی بی چک مدی کور خوبه؟بی بی چک مارک مدی کور؟دقت بی بی چک مدی کور؟دقت بیبی چک ها؟دقت بیبی چک؟زمان استفاده از بیبی چک؟طرز استفاده از بیبی چک؟نحوه استفاده از بیبی چک؟استفاده از بیبی چک؟بیبی چک؟طریقه استفاده از بیبی چک؟قیمت بیبی چک؟تست بارداری با بیبی چک؟تست بیبی چک؟درصد خطای بیبی چک؟بیبی چک چند روز بعد؟بیبی چک زمان استفاده؟بیبی چک مثبت؟بیبی چک چیست؟بیبی چک؟بيبي چك؟بیبی چک+طرز استفاده؟بيبي چک؟بیبی چک منفی و بارداری؟بیبی چک منفی؟

نی نی سایت,ني ني سايت, کودک, بارداری,بچه داری,تبادل نظر,کلوب  دوران بارداري » آگاهي از بارداري و خوش خبري! » بي بي چك با خط خيلي كم رنگ من 2 روز مانده به پريود از بي بي چك با مارك medicore استفاده كردم قبل از 2 دقيقه قسمت T مشكوك بود و در مدت 10 دقيقه يك خط نازك صورتي

كم رنگ افتاد . به نظر شما من باردارم

بله عزيززززززززززززززززززم مباركه

ولي 2 تا 3 روز ديگه برو از بده حتم

سلام لي لي جون منم پري شب مارك مدي كور رو تست كردم واسه منم يك خط كمرنگ هاله اي مانند توي قسمت تي اومد اما فردا صبحش مارك بيبي چك اينتك رو استفاده كردم هيچ خبري نبود . بهتره صبر كني تا حداقل پريود يكروز عقب بيفته . جوت اگر اينجوري خودمون رو اميدواركنيم و بعد يهويي پريود بشيم خيلي تحملش سخت تره

 

لي لي جون من با رسپينا موافقم . بهتره يواشكي يكروز در ميون واسه خودت بيبي چك بذاري ( حتما مارك بيبي چك انيتك ) ايشالا تا مثبت بشه اونم خيلي پررنگ ! به كم رنگ ها دل خوش نكن ولي اگر مثبت باشه ديگه صد در صد قطعيه و ميتوني بري آز بدي . اونوقت به همسري بگو ولي اگر زودتر بگي و خداي نكرده پري بشي خيلييييي آدم سرخورده ميشه . بعدش هم فوري نرو به تمام خانواده هم نگو تا زماني كه بري دكتر و چك كنه ببينه همه چي سرجاش هست يا نه ! ميدوني چرا اين حرف رو ميزنم ؟ آخه يكي از دوستام بعد مدتها حامله شد رفت همه جا تند تند خبر داد بعد رفت دكتر و فهميدن كه حاملگي پوچ بوده و جنين تشكيل نشده و اين حرفها . من اگر خدا خواست و حامله شدم تا سه ماه اول تصميم دارم بجز همسرم به كسي نگم چون تو سه ماه اول خطرات زيادي وجود داره .

من 6 ماهه كه براي بچه دار شدن اقدام كردم و در تمام ماهها هم بيشتر علائم بارداري را داشتم به خاطر همين اهميتي به علائم نمي دم ولي اين ماه سر درد زياد داشتم و تكرر ادرار و خواب آلودگي
البته خبر مشكوك بودن بي بي چك را به همسرم گفتم كه اي كاش نمي گفتم حا لا موندم چه طور نا اميدش كنم
به شماره تلفن نمايندگي مدي كور زنگ زدم كسي جواب نداد و همين طور به سايتش هم رفتم ولي اون هم نتيجه اي نداشت
در مورد مخفي كردن نتيجه از ديگران كاملا" با شما موافقم چرا كه در غير اين صورت چوپان دروغگو ميشي
و ترمه جان عزيز ،در 1 الي 2 دقيقه اول خط T به هم وصل نشده بود(مثل دو تا نيم خط) كه در 10 دقيقه به خط تبديل شد
ولي باز هم اگر كامل مثبت ميشد خوشحال نمي شدم چون يكي از بچه ها گفته بعضي بي بي چك ها از 3 كه بگذره مثبت ميشه و دليل بارداري نيست مدي كور هم كه اين طور بوش مياد جزو همين بي بي چك هاست
ولي دوستان از من تجربه داشته باشيد كه زياد به عقب افتادن پريود هم دل نبنديد چون مثل من ضربه شديد مي خوريد
به نظرم بهتره چند تا بي بي چك معتبر بخريم و حداقل در روز پريودي امتحان كنيم
راستي ترمه جان شما كي وقت پريودته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لي لي جون من امروز روز 28 ام هستم و هميشه دقيقا سر 28 رو پريود ميشم و حداقل يكروز عقب ميزنه كه اونم حتما قبلش لك ميشم . از وقتي كه تصميم گرفتم باردار بشم همش از اين نوسانات دارم ! ولي قبلا نه ! الانم اصلا دلمو خوش نكردم چون به قول خودت به دير شدن پريود هم نبايد دل خوش كرد چون اونوقت وقتي پريود ميشيم بيشتر سرخورده و نااميد ميشيم . من امروز خودمو كنترل كردم و ديگه تست نردم ولي تا فردا اگر پري نشدم يه تست ميزنم ولي به نظرم تست مدي كور بدرد نميخوره من ديگه نميخرمش . تو هم از اين به بعد فقط مارك بيبي چك اينتك رو بخر روي جلدش عكس دوتا خانم باردار هست كه كنار هم ايستادند .

من ماه پيش 14 فروردين پريود شدم و اسفند ماه هم 17 ام

لي لي جون مارك مدي كور چيني هست و اين چيني هاي پدرسوخته فقط آشغال وارد كشور ما ميكنند . هرچي داري ميخري فقط ببين چيني نباشه . من تا به حال مدي كور و اطلس و بيبي چك رو امتحان كردم . به نظرم بيبي چك اينتك از همه بهتره چون اصلا مثل بقيه هاله هاي گول زننده نشونه آدم نميده

imbook,imbook.ir,پرتال جامع پزشکان ایران,دانستنیهای پزشکی,بهداشت و درمان,خدمات پزشکی,بیمار,بیماری,سئوالات پزشکی,خبرهای پزشکی,مقالات پزشکی,دارو,جستجوی پزشک,موتور جستجوی پزشکان ایران,جستجوی مطب,پزشکان ایران,خدمات بهداشت و درمان,خدمات پزشکی,پروفایل پزشک,مشروح مقالات و دانستنیهای پزشکی,طب,دکتر

تبادل نظر، تبادل نظر نی نی سایت، تالار گفتگوی نی نی، سایت نی نی ها، نی نی سایت، نی نی,نی نی سایت,حاملگی,مراقبت های دوران حاملگی,نوزاد,شیرخوار,كودك,شیر خوار,شیر دهی,شیر مادر,والدین,پدر و مادر,حاملگی,حامله,آبستن,شیر,نوزاد,كودك,كودكان,شیرخواران,شیر خواران,نوزادان,كودكان,عوارض حاملگی,مراقبت های حاملگی,بارداری,باردار,زن حامله,زن باردار,آبستنی,بیماری های كودكان,بیماریهای كودكان,ninisite,pregnancy,prenatal car

 نیازمندیها , نیازروز , نیاز روز , نیازمندیهای ایران , تست , تشخیص , سریع , حاملگی , وتشخیص , اعتیاد , Made , U.S.A , تست تشخیص سریع حاملگی وتشخیص اعتیاد Made In U.S.A

بی بی چک یا تست های بارداری خانگی آزمایشگاه ولیعصر ,آزمایش,بارداری,قند,خون,ادرار,مشاوره ژنتیک ازدواج,غربالگری,تریپل,کواد,دبل,تشخیص,درمان,آزمايشگاه,,پاتوبيولوژي,تشخیص طبی,pathobiology,laboratory,center,آزمایشگاه  پاتوبیولوژی

ارسال شده توسط R3z@ در ساعت 21:56 |

درباره ما
برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان شهرنت ~ پورتال جامع خبری، سرگرمی، روانشناسی، زناشویی، مد، دکوراسیون، آشپزی، پزشکی وآدرس http://shahrnet.niloblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را از قسمت ارتباط با ما یا نظرات برای ما بفرسید . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان در سایت ما قرار میگیرد. اخبار,فال حافظ,فال انبیاء,فال چوب,فال عطسه,دکوراسیون,خبر,مقاله,اس ام اس,اس ام اس عاشقانه,فال روز تولد,مدل مانتو,مدل لباس,فال,اس ام اس جدایی,اس ام اس جدید,نماز,فال قهوه,پیامک,پیام های عاشقانه,اس ام اس سرکاری,تقویت مو,ریزش مو,مطالب خنده دار,عکسهای خنده دار,جوک,اختراعات,داروهای گیاهی,عید,فال روزانه,فال امروز,کف بینی,طالع بینی,قیمت ارز,نرخ ارز,قیمت سکه,قیمت طلا,تزئین سفره,سفره آرایی,اس ام اس منت کشی,لطیفه های خنده دار,جوک خنده دار,آموزش آشپزی,مدل لباس بچه,خواص مواد غذایی,روانشناسی کودک,روان شناسی,خانه داری,آرایش صورت,مدل آرایش,معما,چیستان,انواع غذا,دانستنیهای جنسی,زناشویی,شعر کودکانه,ازدواج,تیتر روزنامه ها,دانستنیهای ازدواج,بیماری,گالری عکس,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,داستان,خرید اینترنتی,فروشگاه اینترنتی,تعبیرخواب,سرگرمی,گردشگری,آموزش کامپیوتر,اینترنت,ورزش,دین و مذهب,اخبار سیاسی,خبر ورزشی,مقاله علمی,مدل مو,تغذیه
منوی اصلی
موضوعات مطالب
آموزش اتوکد
ورزش
درمان با ورزش
زیبایی اندام
ورزش عمومی
ورزشکاران
علمی
زندگینامه شعرا و دانشمندان
آیا می دانید ؟
کامپیوتر و اینترنت
ترفندهای کامپیوتری
ترفندهای اینترنتی
مذهبی
آرامش سبز
احکام دینی
کتابخانه مذهبی
احادیث و سخنان بزرگان
اعمال مستحبی
اصول و فروع دین
داروخانه معنوی
زندگینامه بزرگان دینی
متفرقه دینی
اوقات شرعی
فرهنگ و هنر
هنرهای دستی و ترسیمی
هنر و هنرمند
شعر و ترانه
کودکان و والدین
سرگرمي کودکان
خلاقیت در کودکان
آشپزی و تغذیه
خواص مواد غذایی
انواع مربا و ترشیجات
آموزش انواع غذاها
زناشویی
رازهای موفقیت
دانستنیهای قبل از ازدواج
دانستنیهای جنسی
بارداری و زایمان
کوچه پس کوچه های تفاهم
دوران سالمندی
نامزدی، عقد و بعد از ازدواج
بازار
سرگرمی
فال و طالع بینی
معما و تست هوش
خواندنی و دیدنی
دنیای بازیگران
شهرحکایت
داستانهای خواندنی
بازیهای محلی
اخبار
تیتر امروز روزنامه ها
اخبار کنکور و دانشگاه
اخبار فرهنگی و هنری
اخبار اقتصادی و بازرگانی
اخبار علمی و آموزشی
اخبار حوادث
اخبار ورزشی
اخبار گوناگون
اخبار سیاسی و اجتماعی
تقویم تاریخ
مرتضی پاشایی
آخرین اخبار از مرتضی پاشایی
دانلود آهنگ جدید مرتضی پاشایی
فال
فال روزانه
عروس زيبا
عروس زيبا
دانلود آهنگ
ویژه محرم
دانلود آهنگ جدید
آپارات
آپارات
متن آهنگ
متن اهنگ های سال 92
متن اهنگ های سال 91
مقاله
مقاله
متن ترانه های خارجی با ترجمه فارسی
گردشگری
مکانهای تفریحی ايران
مكانهاي تاريخي ايران
مکانهای زيارتي ايران و جهان
عجایب گردشگری
مکانهای تفریحی جهان
مكانهاي تاريخي جهان
دانستنی های سفر
آرایش و زیبایی
لوازم آرایشی
آرایش صورت
آرایش مو
سلامت پوست
سلامت مو
موبایل
دنیای مد
مدل لباس مجلسی
دسته گل عروس
لباس عروس
مدل آرایش عروس
لباس و کیف و کفش
طلا و جواهرات
مد و مدگرایی
اخبار مد و ستاره ها
دکوراسیون و چیدمان
پیامک
مناسبتی
عاشقانه
فلسفی
خنده دار
دلتنگی
تنهایی
دوستت دارم
آموزش
کسب درآمد اینترنتی
آموزش رانندگی
خبری
استخدام
فروشگاه
فروشگاه شهرنتـــــــــ
فروش فایل
دانلود
دانلود آهنگ جدید
دانلود نمونه سوالات
طرح توجیهی
سرگرمی
فال و طالعبینی
معما و تست هوش
اسرار خانه داری
نکات مهم آشپزی
شستشو ، نظافت ، لکه گیری
هنر در خانه
سلامت
محصولات و خدمات سلامت و زیبایی
بیماری ها و راه درمان
پیشگیری بهتر از درمان
داروهای گیاهی و طب سنتی
بهداشت بانوان
تغذیه سالم
بهداشت کودکان
رژیم درمانی
ورزش درمانی
روانشناسی
مشاوره
مشاوره خانواده
تست روانشناسی
روانشناسی زناشویی
روانشناسی کودکان
برای زندگی بهتر
والدین موفق
فرزندان و امتحانات
زندگی نامه بزرگان
دانستنیها
دانستنیهای گوناگون
آیا میدانید؟
عکس بازیگران ایرانی
عکس های سیاوش خیرابی
عکس های شاهرخ استخری
عکس های الناز شاکردوست
عکس های نیوشا ضیغمی
عکس
عکس های خنده دار و جالب
عکس بازیگران زن
عکس سریال
عکس های خطای دید
عکس های طبیعت
کاریکاتور
عکس گل های زیبا
آلبوم تصاویر پس زمینه
عکس ها و تصاویر سه بعدی
عکس بازیگران مرد
مطالب خواندنی
سوتی های کلامی
مطالب جالب و مفید
مطالب طنز و خنده دار
دکوراسیون
آرشیو مطالب
خبرنامه
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
نام :
نام کاربردي :
رمز عبور :
تکرار رمز عبور :
ايميل :
بازيابي رمز عبور

نام کاربردي :
رمز عبور :
نظرسنجی
دوست دارید بیشتر چه مطالبی در سایت قرار بگیره؟
نویسندگان
آمار و امكانات
آنلاین : 3
بازدید امروز : 1437
بازدید دیروز : 2253
بازدید هفته گذشته : 1437
بازدید ماه گذشته : 36067
بازدید سال گذشته : 204381
کل بازدید : 430584 ورودی گوگل امروز : 220 نفر
ورودی گوگل کل : 73561 نفر
پیوندهای روزانه
لینك دوستان
آخرین مطالب ارسالی
دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای زنده یاد مرتضی پاشایی به نام کجایی
آرایش لب‌ها به سبک آنجلینا جولی
آهنگ جدید و فوق العاده زیبای محسن صفرپور و مرتضی پاشایی با نام دوست دارم
اعلام رنگ سال 2015 توسط شرکت پنتون
رنگ سال 2015 برای خانم ها
آهنگ مهدی دارابی به نام نمیدونی + متن آهنگ نمیدونی
آهنگ حمید طالب زاده به نام ثانیه به ثانیه + متن آهنگ
آهنگ بسیار زیبای ناصر صدر و مرتضی زرلکی به نام قصه پر از خون
آهنگ فوق العاده زیبای حامد محضرنیا با نام شرمندتم2
آهنگ بسیار زیبای علی عبدالمالکی به نام دو تا داداش
مدل های جدید کلاه و دستکش مردانه
دانلود آهنگ فوق العاده زیبای حمیدرضا امین به نام فقط حسین
دانلود آهنگ ماه عشق با صدای محمد علیپور
تیشرت محرم طرح علمدار کربلا
مدیریت سازمانی جهت فروش کالا
فال حروف اول اسم
آهنگ جدید و فوق العاده زیبای فرشاد ندیمی به نام نفس
تصاویر دختران تهرانی با تیپ های فشن و امروزی
عکس حمیرا و دخترش در زمان خروج از ایران!
ژست عکاسی در طبیعت پاییز +عکس
فیلم همجنسگرایی دو دختر ایرانی + عکس
بازی اورجینال FIFA 2015
آهنگ مهرزاد امیرخانی به نام امشب+متن آهنگ
آهنگ مرتضی پاشایی به نام روزهای سخت+متن آهنگ
آهنگ بابک جهانبخش به نام مدار بی قراری+متن آهنگ مدار بی قراری
مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری یک تکلیف ردیابی
نمونه سوالات پیام نور رشته جغرافیا با جواب نیمسال دوم 92-93
آهنگ هر شب با صدای علی لهراسبی + متن
دانلود آهنگ مهدی رضوان بنام گریه به همراه متن آهنگ
دانلود آهنگ بنیامین بهادری با نام اصلا صداش کردی به همراه متن آهنگ
دانلود اذان با صدای مهدی یراحی
توصیه های روزه داری به دیابتی ها
روزه‌داری ‌آری، بیماری نه!
آیا سحری بخوریم یا نه؟
چند نكته طلایی برای روزه داری در تابستان
بنفشه خوشبوکننده دهان
راهكارهای برطرف كردن بوی بد دهان
۵ توصیه برای مقابله با بوی بد دهان
رفع بوی بد دهان در ماه رمضان
خرما و عسل یا زولبیا و بامیه ؟!
فواید روزه برای سلامتی بدن
چگونه جلوی قار و قور شکم را بگیریم؟
عبور آرام زنان از دوره های ماهانه با تغذیه!
کدام مواد غذایی که سرطان‌زا هستند؟
سوالات تغذيه ای در ماه مبارک رمضان
5 توصیه برای ایجاد محتوای مناسب در کمترین زمان
جدیدترین مدل موی کوتاه ۲۰۱۴
تاپ ترین مدل های موی مردانه و پسرانه 2014
سیستم حرفه ای افزایش بازدید
دانلود ویدئو دعای معراج با صدای امین رستمی
دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای مهدی یراحی به نام بغض تو
دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای مرتضی پاشایی به نام نگران منی
اعمال روز اول ماه مبارک رمضان
تازه ترین اخبار ازوضعیت سلامتی مرتضی پاشایی
کسب درآمد با روشی نوین از اینترنت
آموزش رانندگی با دنده اتوماتیک
عینک آفتابی louis vuitton
عکس هاي ديدار دو تيم ايران و نيجريه
ساپورت با طرح پرچم ایران
آموزش رانندگی
نمونه سوالات آيين نامه راهنمايي و رانندگي
مزایای راه اندازی یک کسب و کار خانوادگی
دانلود متن و ترجمه آهنگ Happy از Pharrell Williams
تأثیر اقتصاد خانواده بر گرایش به مواد مخدر
دانلود جزوه کامل ریاضی عمومی دو بصورت پاورپوینت
عکس بهداد سلیمی و همسرش
عکس جدید علی دایی در کنار همسر و دختر
عکس خسرو حیدری و همسرش
مانتو طرح تارا
آموزش پرورش مرغ گوشتی و تخم گذار
تبلیغات