فرزندان و امتحانات

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب


چند نکته‌ کلی برای کارآمدی بهتر مطالعه‌ مطالب درسی

1- در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته درس بخوانید:
آمار نشان داده که ذهن انسان در زمان های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان های طولانی عمل می کند. بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، آن را به فواصل زمانی کوتاهتر تقسیم کنید. همچنین بهتر است پس از هر ده دقیقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهید.

از آنجا که مغز انسان به منظور "ساخت پروتئین" و تجدید نیرو به زمان نیازمند است، این روش کارایی بسیاری دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته ها را می دهد، در مقابل درس خواندن برای مدت زمان طولانی نه تنها کسالت آور است، بلکه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می شود، در نتیجه قدرت یادگیری را کاهش می دهد.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

شب امتحان, امتحان, شب امتحان, دانشجو, جلسات امتحان, درست غذا خوردن, امتحان پایان ترم, اضطراب, دانش‌آموزان, تقویت حافظه, عسل, افزایش تمركز, داشتن خواب راحت, كاهش اضطراب, روانشناسی, تست روانشناسی, روانشناسی رنگها, روانشناسی کودک, روانشناسی شخصیت, روانشناسی ازدواج, روانشناسی عشق, روانشناسی زنان,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 728 تاريخ : يکشنبه 26 خرداد 1392 ساعت: 22:39

 

آمادگی در امتحان ها,امتحان و آزمون

 

امروزه انواع امتحان و آزمون بخشی از زندگی ما شده اند. نه تنها در مدرسه بلکه برای ورود به دانشگاه، برای استخدام و حتی برای یادگیری مهارت هایی مثل رانندگی باید در امتحان شرکت کنیم. بنابر این آشنایی با آزمون ها و نحوه شرکت در آن ها و مهم تر از همه تصور درست از آن ها مهارتی ضروری و مهم است.

 

چگونه به فرزند خود برای آمادگی در امتحان ها و آزمون ها کمک کنیم؟

نگاه شما به آزمون ها در روحیه فرزند شما بسیار تأثیر دارد. بعضی از والدین بیش از فرزند خود از امتحان می ترسند و با رفتارهای خود اضطرابشان را منتقل می کنند. یکی از ویژگی های خانواده های موفق، تشویق فرزندان به استقبال از کارهای دشوار و چالشی است.آن ها نه تنها امتحان را به عنوان دردسر و مانع نمی بینند بلکه به آن به عنوان فرصتی برای نشان دادن توانایی ها و قابلیت ها نگاه می کنند. با این طرز فکر شرکت در آزمون لذت بخش و همراه با آرامش خواهد بود. به این ترتیب مهم ترین راه آمادگی برای آزمون ها رویارویی معقول و با برنامه به جای برخوردی احساسی است.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

آمادگی در امتحان ها, امتحان و آزمون, ترس از امتحان, آماده شدن در امتحان, بیدار ماندن شب امتحان, شب امتحان, خواب مناسب, شب امتحان, آشنایی با امتحان ها, برگزاری امتحان, زمان امتحان,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 886 تاريخ : يکشنبه 26 خرداد 1392 ساعت: 22:17

 

تقویت تمرکز و یادگیری,افزایش قابلیت مغز

 

برای مغز انسان قابلیت‌های گوناگونی در نظر گرفته شده اما سوال همیشگی این است که چطور می‌توان قابلیت این عضو اساسی و اصلی بدن را برای هر چه بیشتر و سریعتر عمل کردن، افزایش داد؟

 

در مقاله جدیدی که در نشریه «هافینگتون پست» به چاپ رسیده تلاش شده تا به این پرسش که چطور می‌توان مغز خود را به بالاترین حد کارآیی رساند، پاسخ داده شود.

 

در این مقاله چند راهکار عملی و امکانپذیر برای افزایش قابلیت مغز به منظور یادگیری بیشتر در مدت زمان کوتاه‌تر و نیز افزایش قدرت تمرکز، شرح داده شده است.

 

بر همین اساس سه راهکار ساده را برای ارتقای عملکرد مغز پیشنهاد کرده که به قرار زیر است:

 

 

تمرکز و یادگیری, تقویت تمرکز و یادگیری, افزایش قابلیت مغز, اضطراب و ترس, آشفتگی ذهنی, کارایی مغز, تمرکز کردن, سرعت یادگیری, فرآیند یادگیری,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 737 تاريخ : دوشنبه 6 خرداد 1392 ساعت: 17:21

 

فصل امتحانات,ایام امتحانات

 

بعضی‌ها اسم امتحان که می‌آید، دل شوره می‌گیرند، دندان‌های‌شان به هم فشرده می‌شود و دستشان یخ می‌کند. برای خیلی‌ها آزمون و امتحان با استرس، دل‌شوره و نگرانی همراه است. و این موضوع فقط به افرادی که امتحان دارند، مربوط نیست و اطرافیان را هم درگیر می‌کند.

 

فصل امتحانات که می‌رسد گاهی پدر و مادرها بیش تر از فرزندان‌شان نگران می‌شوند. و اغلب این نگرانی به فرزندان هم منتقل می‌شود و موجب استرس بیش تر آن ها می‌شود. اگر می‌خواهید به فرزندتان کمک کنید، بهتر است شرایط و محیط خانه را طوری فراهم کنید که فرزندتان آرامش و تمرکز بیشتری داشته باشد و در امتحانات نتیجه بهتری بگیرد.

 

http://dl.xco.ir/wp-content/uploads/2012/10/testmako.jpg

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

فصل امتحانات, ایام امتحانات, بهبود شرایط مطالعه, درس خواندن, مطالعه و درس خواندن, اتاق مطالعه, تکالیف مدرسه, شب قبل از امتحان,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 943 تاريخ : دوشنبه 6 خرداد 1392 ساعت: 17:18

فصل امتحانات ,امتحانات دانش آموزان

مصرف یک لیوان شیر قبل از خواب هم برای خواب آرام در شب ها خوب است، دانش آموزان در این فصل از تحصیل، غذای سنگین نخورند تا صبح با اشتها و سرحال بیدار شده و صبحانه کامل بخورند.

 

 

فصل امتحانات دانش آموزان رسیده است و استرس پدر و مادرها برای نمره های دانش آموزانشان به اوج رسیده. اما نمره خوب گرفتن فقط با خوب خواندن نیست. بچه ها باید خوب هم بخورند!

 

http://dl.xco.ir/wp-content/uploads/2012/10/testmako.jpg

فصل امتحانات, امتحانات دانش آموزان, ایام امتحانات, شب های قبل از امتحان, قبل از امتحان, شب امتحان, فرزندان وامتحانات, خوراکی برای امتحانات,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 1010 تاريخ : دوشنبه 6 خرداد 1392 ساعت: 17:14

کاریکاتور امتحانات

 کاریکاتور امتحانات,کاریکاتور

کاریکاتور امتحان

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

 

http://30forosh.biz/nabimages/HB/hproject.gif

 

 

کاریکاتور امتحانات, کاریکاتور فصل امتحانات, امتحان, اضطراب امتحان, ترس از امتحان, استرس شب امتحان, برنامه ریزی امتحان, کاریکاتور اجتماعی,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 1103 تاريخ : شنبه 28 ارديبهشت 1392 ساعت: 4:51

موفق

3bd7871482768c 300x210 روش تست زدن موفق را بدانید ؟ (تست زنی موفق)

روش تست زدن موفق

روش تست زدن موفق : اولین قدم تست زدن

بطور کلی بحث آزمون دادن چه بصورت تشریحی و چه بصورت تستی ،چه  شفاهی چه کتبی ، جزء جدای ناپذیر در هر مقطعی است، معمولاً یکی از مشکلات دانش آموزان یا دانشجویان این است که گاهی اوقات و در برخی دروس،نتایج آزمون ها، انتظارات آنها را برآورده نمی کند و به عبارت دیگر نمرات آنها از سطح انتظارشان پایین تر است. شاید این جمله را بارها و بارها شنیده باشیم که دانش آموزی  می گوید: خیلی خوانده بودم، نمی دانم چرا نمره ام پایین است.

بطور خلاصه برای پاسخ دادن به ای سوال باید گفت که نوع تمرین ومطالعه قبل از آزمون با ماهیت آزمون هماهنگی  داشته باشد، بطور مثال اگر دانش آموز یا دانشجو  برای موفقیت در آزمون  ریاضیات بیشتر به مطالعه مفاهیم ریاضی(و نه حل تمرینات)بپردازد،احتمالاً نتیجه او در آزمون در حد انتظاراتش نخواهد بود،برای آنکه این مفهوم بیشتر تشریح شود به توضیح زیر توجه کنید.

http://mashop.biz/uploads/images/irnashop/testzani/2.gif

روش,تست زنی,موفق,موفقیت,آزمون,مقاله,همیشه آنلاین,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 897 تاريخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1392 ساعت: 3:35
تست زدن

در دو مقاله پیشین شیوه (طراحان سئوال کنکور - قبولی در کنکور، تضمینی) به شرح نکاتی راجع به چگونگی موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها پرداختیم ، کیفیت چینش پاسخ های درست در میان گزینه ها را توضیح دادیم ، و به بیان مطالبی مربوط به چگونگی پاسخ دادن اشاره نمودیم در ادامه این مطالب می خواهیم روش مهندسی معکوس را دقیق تر برایتان شرح داده و روشن کنیم.

تعدادی از تکنیک هایی که در رساندن شما به گزینه درست ‏می‏تواند بسیار کمک کند در زیر آمده است:

http://mashop.biz/uploads/images/irnashop/testzani/2.gif

کنکور,تست,داوطلب,گزینه,آزمون,مهارت های تست زنی در کنکور,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 863 تاريخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1392 ساعت: 2:44

آموزش تکنیک های صحیح تست زنی در کنکور

در مطلب قبل با عنوان "قبولی در  کنکور ، تضمینی" نکات مهمی در رابطه با نحوه آمادگی برای کنکور مطرح شد و در ادامه نکات جالب توجه دیگری را شرح می دهیم و چگونگی مهندسی معکوس را به شما ارائه می دهیم.

http://mashop.biz/uploads/images/irnashop/testzani/2.gif

کنکور, مطالعه,گزینه,حافظه,شیوه طراحان سئوال کنکور,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 1066 تاريخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1392 ساعت: 2:39

آموزش تکنیک های صحیح تست زنی در کنکور

در این مقاله ما قصد داریم با استفاده از اصول مهندسی معکوس و استفاده از ابزارهای قدرتمند آمار و احتمالات و بحث های روان‌شناسی نحوه‌ی کاهش تردید بین جواب‌های چهارگزینه‌ای به سه‌گزینه‌ای و در نهایت تک‌گزینه‌ای و کشف گزینه‌ی صحیح با درصد احتمال صحت بالا را برای شما تشریح کنیم. کارآیی خارق‌العاده‌ی این روش‌ها هنگامی آشکار‏ می‏شود که شما نتایج آن را روی کنکورهای برگزار شده‌ی دوره‌های قبل تست و ارزیابی کنید.

 

http://mashop.biz/uploads/images/irnashop/testzani/2.gif

قبولی در کنکور ، تضمینی,کنکور,مطالعه,موفقیت,استاندارد,سئوال,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 947 تاريخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1392 ساعت: 2:31

نويسندگان

نظر سنجی

دوست دارید بیشتر چه مطالبی در سایت قرار بگیره؟

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

close
تبلیغات در اینترنت