روانشناسی

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

تصمیم گیری برای ازدواج مرحله سختی است. برای عبور از این مرحله، باید چند نکته مهم و کلیدی را به یاد داشته باشید.
 
1- تصمیم‌گیری مرحله‌ی به ظاهر آسان و سختی است. آن را جدی بگیرید، احساسی عمل نکنید، اما بیش از اندازه هم وسواس به خرج ندهید، نترسید و توکل کنید.


2 ـ  اگر ابتدا احساسی تصمیم گیری کنید، چشمانتان به روی حقایق بسته می‌شود و نظرتان به عقل تحمیل می‌گردد، آنگاه مطمئن باشید که تصمیم عاقلانه و درستی نگرفته‌اید؛ پس به زودی منتظر عواقب آن باشید!


3 - اگر شخصی عفیف، هم فکر و مۆمن باشد و همچنین توانایی اداره زندگی را داشته باشد و شما نسبت به او احساس خوشایندی دارید او را انتخاب کنید.


4 - این را بدانید که شاید او بتواند حساسیت‌ها و سلیقه‌های اکتسابی‌اش را اصلاح کند، اما هرگز نمی‌تواند رفتار فردی و شخصیت درونی و ذات خود را به زودی تغییر دهد.


5 - شما باید انس و الفت ایجاد شده میان خود و فرد مقابلتان را ریشه‌یابی کنید تا یقین پیدا کنید که این انس و الفت حاصل سه چیز نباشد: حس ترحم تحریک شده، شباهت ظاهری به یكی از افراد مورد علاقه‌تان، صرف زیبایی ظاهری.


6 - شرایط و خواسته‌های غیرمنطقی پذیرفته نشود؛ اگر پذیرفته شود، باید به آن عمل گردد.


7 - بر طبق احکام اسلام، دختر باید نظر پدرش را در انتخابش دخیل كند.

 

20 نکته مهم در تصمیم گیری برای ازدواج,سبک زندگی,آقایان و خانمها,تصمیم گیری, ازدواج, تصمیم گیری برای ازدواج,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 700 تاريخ : يکشنبه 20 مرداد 1392 ساعت: 20:38

 

عقب افتادن کارهای روزمره,زندگی عادی و روزمره

 

با عقب افتادن کارهای روزمره چه کنیم؟

شاید شما هم جزو افرادی باشید که تصمیمی در زندگی می گیرند و هیجان بالایی هم برای انجام آن دارند اما پس از مدتی آتش هیجانشان خاکستر می شود و فراموش می کنند چه نقشه ها در ذهن و چه آرزوها در دل داشته اند. وقتی هیجان این تفکرات از بین رفت دوباره به زندگی عادی و همیشگی برمی گردید بدون اینکه تغییری در خود، زندگی یا افکارتان ایجاد کرده باشید. اما چه بلایی سر آرزوهایی می آید که روزی هیجان بالایی برای آنها داشتیم؟ بیشتر مردم این تصمیم ها را پشت گوش می اندازند و برخی دیگر واقعا مشغله دارند. اما حقیقت هرچه که باشد، همیشه یک دلیل مخفی برای طفره رفتن وجود دارد.

 

اینکه برخی از کارهای خود را عقب بیندازید و امروز و فردا کنید، چندان اشکالی ندارد اما مشکل زمانی هویدا می شود که این تاخیر و پشت گوش انداختن ها باعث شود از زندگی عادی و روزمره خود هم عقب بمانید. این مساله همچون یک کارشکنی شخصی است، اما چرا این کار را همچنان ادامه می دهیم؟ دلایل مختلفی برای پشت گوش انداختن ها وجود دارد. جالب اینجاست که این نوع مسامحه کاری ها نشانه مشکلات دیگری هستند که در ابتدا خود را به صورت طفره رفتن نشان می دهند.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

عقب افتادن کارهای روزمره, زندگی عادی و روزمره, طفره رفتن از انجام کارها, انجام به موقع کارها, عقب انداختن کارها, آسان تر شدن کارها,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 758 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 22:03

 

راز های موفقیت,نکات موفقیت,اهداف زندگی

 

اولیور کان در کتاب خود «تو می توانی! چگونه آنچه را که می خواهی انجام می دهی» توضیح می دهد که آدمی به چه چیزهایی نیاز دارد تا علیرغم همه سختی هایی که به آنها فکر نمی کرده بازنده نشود و به هدف خود برسد.

 

اولیور کان به طور مطلق دروازه بان شماره یک بوده است. او سه بار به عنوان بهترین دروازه بان جهان و پنج بار به عنوان بهترین دروازه بان بوندس لیگا انتخاب شد. نمایش های او در هر بازی که آنچنان سریع به نظر می رسید، در واقع نتیجه تلاش سخت، پشتکار و انضباط بود.

 

نکات موفقیت او را بخوانید تا خودتان نیز به اهداف زندگی تان جامه عمل بپوشانید. اولیور کان در کتاب خود «تو می توانی! چگونه آنچه را که می خواهی انجام می دهی» توضیح می دهد که آدمی به چه چیزهایی نیاز دارد تا علیرغم همه سختی هایی که به آنها فکر نمی کرده بازنده نشود و به هدف خود برسد.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

راز های موفقیت, نکات موفقیت, اهداف زندگی, بزرگترین پیروزی, برای رسیدن به یک هدف, شکست و پسرفت زندگی, اعتماد به نفس,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 1075 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 22:02

 

افراد موفق,موفقیت در زندگی,افراد موفق دنیا

 

در این مطلب 7 داستان کوتاه از افراد بسیار موفق – و ثروتمند – دنیا را برایتان نوشته ایم که می تواند به 7 قانون طلایی برای موفقیت در زندگی هر فرد تبدیل شوند. این افراد کارهایی کرده اند که مردم عادی از انجام آن شانه خالی می کنند.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

افراد موفق, موفقیت در زندگی, افراد موفق دنیا, دلیل موفقیت, موفق ترین شرکت های دنیا, داستان های آموزنده افراد موفق,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 775 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 22:01

 

به انجام رساندن کارها,افزایش کارایی

 

به انجام رساندن کارها:تقریبا برای همه ما اتفاق افتاده است هنگام صبح برای همه روز خود برنامه ریزی می کنیم اما در انتهای روز نیمی از آنها را انجام نداده ایم. اگر انرژی زیاد داشته باشیم شاید بتوانیم آنها را به انجام برسانیم. به همین دلیل، روش هایی برای افزایش انرژی و کارایی ذکر کرده ایم که شاید تاکنون به گوشتان نخورده باشد.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

به انجام رساندن کارها, افزایش کارایی, چند کار همزمان, کاهش ساعات کاری, انجام کارها, کاهش کارایی, بازی های فکری, انجام کارهای روزانه,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 800 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 21:59

موفق ترین افراد چگونه تصمیم می گیرند؟ تا به حال فکر کرده اید افراد موفق چطور مهمترین اولویت های زندگی شان را کشف می کنند و بعد بی وقفه به آن عمل می کنند؟ همه درباره افراد خیلی موفق زیاد خوانده ایم و حالا دیگر وقتش شده به تصمیماتی که آنها را موفق می کند نگاهی بیندازیم.

 

سال جدید آغاز شده است و معمولا هر کس در سال جدید تصمیم جدیدی می گیرد. برخی تصمیم می گیرند کمتر بخورند و بیشتر ورزش کنند، برخی دیگر تصمیم می گیرند از لحظاتشان بیشتر لذت ببرند و به یک معنی در حال زندگی کنند. اما آیا شما برای تجارتتان تصمیمی گرفته اید؟

 

خوب است بدانید این موقع از زمان، بهترین وقت برای تصمیم است؛ به خصوص تصمیم های تجاری و مربوط به کار. اما خودمان هم می دانیم هر سال چنین تصمیم هایی می گیریم و چند وقت بعد فراموش می کنیم که چه تصمیمی داشتیم و عادت های بدی را که تصمیم به ترک آنها داشتیم، دوباره از سر می گیریم.

 

اما تا به حال فکر کردید موفق ترین افراد چگونه تصمیم می گیرند؟ تا به حال فکر کرده اید افراد موفق چطور مهمترین اولویت های زندگی شان را کشف می کنند و بعد بی وقفه به آن عمل می کنند؟ همه درباره افراد خیلی موفق زیاد خوانده ایم و حالا دیگر وقتش شده به تصمیماتی که آنها را موفق می کند نگاهی بیندازیم.

موفق ترین افراد, افراد موفق

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

موفق ترین افراد, افراد موفق, دلایل ترسیدن, دلایل ترسیدن, شرکت های موفق, افراد خیلی موفق, تصمیم مهم افراد موفق,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 837 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 21:58

 

درخواست افزایش حقوق ,مستحق افزایش حقوق

 

اگر فكر مي‌كنيد وقتش شده است كه افزايش حقوق داشته باشيد اين راهنما را بخوانيد

كي گفته «پول علف خرس نيست!» اين روزها با اين هزينه‌هاي سرسام‌آور ارزش پولي كه درمي‌آوريد گاهي از علف خرس هم كمتر است. تا چشم بر هم مي‌زنيد همه حقوق‌تان تمام شده و كلي بايد دو دو تا چهار تا كنيد تا سر و ته دخل و خرج‌تان جفت و جور شود. احتمالا اولين راه‌حلي كه مي‌شود به آن فكر كرد افزايش حقوق است. بايد راه‌حلي پيدا كنيد كه رئيس‌تان با افزايش حقوق شما موافقت كند. اگر دنبال راه‌حلي هستيد اين راهنما را از دست ندهيد.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

افزايش حقوق, ارزش پولي, درخواست افزایش حقوق, مستحق افزایش حقوق, سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق, به جای افزایش حقوق, اضافه کار یا مزایا,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 732 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 21:54

 

خلاقیت و نوآوری , پیشرفت و موفقیت

 

اینکه چه شغل و موقعیتی را دارید باید فراموش کنید. به دنبال راهی باشید تا در کار خود خلاقیت و نوآوری داشته باشید.

 

برای این منظور باید از نوشیدن چای یا قهوه زیاد دست بردارید، فهرست کارهایی که باید انجام دهید را کوتاه کنید و دیگر ایمیل های طولانی و بی مفهوم برای دیگران ارسال نکنید.

 

تجربه یک روز کاری مفید بسیار هیجان انگیز است. برخلاف تصور عموم، اینکه همه کارهای خود را فهرست کنید و بر اساس آنها پیش بروید، باعث پیشرفت و موفقیت شما نمی شود. انسان های موفق همیشه روی انجام کارهای بیشتر متمرکز نیستند. زیاد کار کردن با خلاق و موثر بودن خیلی فرق دارد. اگر دوست دارید واقعا خلاق باشید باید روی مسایل محدودی تمرکز کنید.

 

در اینجا چند کاری که انسان های موفق و خلاق در زندگی انجام می دهند را برایتان نام برده ایم تا از آنها در جهت سود خود استفاده کنید.

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

خلاقیت و نوآوری, پیشرفت و موفقیت, انسان های موفق, انسان های موفق و خلاق, نوآوری و خلاقیت, کمترین فشار کاری, پایین آمدن کارایی, رازهای موفقیت,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 829 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 21:53

 

 

زندگی خسته کننده, تغييرات در زندگى

براى بسيارى از مردم، تغيير، بسيار دشوار و چالش برانگيز است به اين جهت، آن‌ها ليست تغييرات مورد نظرشان را هر سال با خود به سال بعد مى‌برند.

 

به ليست تغييراتى که مى‌خواهيد در زندگى خود به وجود آوريد نگاه کنيد. ليست شما ممکن است موارد زير را برداشته باشد:

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

زندگی خسته کننده, تغييرات در زندگى, رضايت‌مندی از زندگى, روان‌درمانى, کنار آمدن با استرس, انتخاب شغل, زندگی بهتر, زندگی سالم,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 748 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 21:46

شغلی پر درآمد,شغل خوب و پردرآمد,حرفه آرایشگری

راستش را بخواهید برای سرو سامان دادن به اوضاع مالی خود حتما نباید نابغه باشید. این یکی از نتایج تحقیقات جدید در زمینه هوش و تمکن مالی است

 

هرچند مطلب زیر نتیجه تحقیقاتی در آمریکا و در آن به مشکلات ورشکستگی ، کارت اعتباری و مالیاتی که از جمله مسائل معمول مالی و اقتصادی آمریکاییان است اشاراتی شده است، اما بدون در نظر گرفتن این موارد و با توجه به اینکه این شیوه زندگی در ایران نیز آغاز شده است، میتوان از توصیه ها و نکته سنجیهای موجود در آن بهره مند شد.

 

راستش را بخواهید برای سرو سامان دادن به اوضاع مالی خود حتما نباید نابغه باشید. این یکی از نتایج تحقیقات جدید در زمینه هوش و تمکن مالی است که در طی آن با بررسی هزاران تن از اشخاص در دهه ۵۰ عمر، نشان میدهد که افرادی که دارای بهره هوشی یا IQ متوسط تا پایین هستند در پس انداز مالی به اندازه افرادی با IQ بالا موفق هستند. در عین حال، احتمال اینکه افراد باهوش درگیر مشکلات مربوط به کارت اعتباری شوند بیشتر است.

 

به گفته جی زاگورسکی (Jay Zagorsky) نویسنده این تحقیق و از دانشمندان محقق در زمینه منابع انسانی در دانشگاه اوهایو :” اگر من شخصی با هوش اندک باشم، نباید تصور کنم که برای پس انداز مالی، در هیچ زمینه یا شکلی ناتوان هستم و بالعکس، اگر دارای بالاترین بهره هوشی هم باشم، نباید تصور کنم که دارای ویژگی یا مزیت خاصی هستم.”

 

http://s4.picofile.com/file/7797534408/saat_divari_940_150.gif

http://s4.picofile.com/file/7745434408/mosahebe.png

آیا ثروتمند شدن به بهره هوشی بالا نیاز دارد؟,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 666 تاريخ : سه شنبه 4 تير 1392 ساعت: 12:55

نويسندگان

آرشیو مطالب

نظر سنجی

دوست دارید بیشتر چه مطالبی در سایت قرار بگیره؟

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :