اصول و فروع دین

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

 

 

معاد چیست؟

 

معاد بازگشت آفرینش وهستی است به مبدأ آفرینش وپدید آورنده آن، یعنی ازآنجائی‌که آفرینش وانسان وجود وهستی خویش را از مبدأ هستی وجهان گرفته است (انا لله وانا الیه راجعون) همه ازاوئیم وبه سوی او روان واوکمال مطلق است وهمه هستی عاشق وشیدای کمال برترومطلق اند وبه سوی او درحرکت وروانند، اما نه به معنای حرکت مکانی بلکه رتبی وسیر درمراتب وجود مانند حرکت تکاملی انسان ازنطفه تابه مراتب عالی آن؛ معاد بازگشت به اصل آفرینش خویش است (انا لله وانا الیه راجعون ) برای:

 

 

نشانه های قیامت, معاد در قران, تحقیق درباره معاد, مقاله معاد, درباره قیامت, درباره معاد, عکس قیامت, قیامت در قران, تعبیر خواب قیامت, اسامی قیامت, روز قیامت, قیامت, معنی معاد, معاد روز قیامت, معاد چیست, معاد,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 987 تاريخ : سه شنبه 17 ارديبهشت 1392 ساعت: 0:17

 

مقاله درباره معاد,معاد,معاد چیست

 

مقاله درباره معاد (قسمت دوم)

 

 

شبهه درباره قدرت فاعل:

شبهه دیگر این است که برای تحقق یک پدیده علاوه بر امکان ذاتی و قابلیت قابل قدرت فاعل هم شرط است و از کجا که خدا قدرت بر زنده کردن مردگان داشته باشد؟

 

این شبهه واهی، از طرف کسانمی مطرح شده که قدرت نامتناهی الهی را نشناخته بودند، و پاسخ آن این است که قدرت الیه حد ومرزی ندارد و به هر چیز ممکن الوقوعی تعلق می گیرد چنانکه این جهان کران نا پیدا را با آن همه عظمت خیره کننده آفریده است. اَوَلَم یَروا أنَّ الله الذی خَلَقَ السَّمواتِ وَ الرضَ وَ لَم یَعیَ بِخَلقِهِنَ بِقادرٍ عَلی أن یُحیَی المَوتی بَلی إنهُ عَلی کَلَّ شَئٍ قَدیرُ( 23 )

 

مگر ندید (وندانستید) فدایی که آسمانها و زمین را آفریده و در آفرینش آنها در نمانده است می تواند مردگان را زنده کند؟ چرا، او بر هر چیزی تواناست.

 

 

 

 

 

نشانه های قیامت, معاد در قران, تحقیق درباره معاد, مقاله معاد, مقاله درباره معاد, معاد در قران, درباره معاد, تحقیق معاد, تحقیق درباره معاد,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 982 تاريخ : سه شنبه 17 ارديبهشت 1392 ساعت: 4:54

 

مقاله درباره معاد,معاد,معاد چیست

معاد

مبانی و ادله اثبات معاد

 

مقدمه

بحث ما درباره مساله معاد است –مساله معاد از نظر اهمیت بعد از مساله توحید مهمترین مساله دینی و اسلامی است. پیغمبران (و بالخصوص آنچه از قرآن درباره پیغمبر ما استفاده می شود) آمده اند برای اینکه مردم را به این دو حقیقت مومن و معتقد کنند: یکی به خدا (مبادأ) و دیگر به قیامت و فعلا -به اصطلاح معمول ما-معاد.

 

 

 

 

نشانه های قیامت, معاد در قران, تحقیق درباره معاد, مقاله معاد, مقاله معاد, معاد روز قیامت, مقاله درباره معاد, معاد در قران, درباره معاد, تحقیق معاد, تحقیق درباره معاد, معاد چیست,...ادامه مطلب
نویسنده : R3z@ بازدید : 868 تاريخ : سه شنبه 17 ارديبهشت 1392 ساعت: 4:54

نويسندگان

آرشیو مطالب

نظر سنجی

دوست دارید بیشتر چه مطالبی در سایت قرار بگیره؟

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

close
تبلیغات در اینترنت